Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Žádná záhada, milá skvělá Gábino – opozice podvědomí!

18. 03. 2017 14:39:11
„Neumím si to vysvětlit,“ pravila těsně po dnešním závodě v biathlonovém sprintu naše skvělá krásná Gabriela Koukalová. „Daleko méně se snažím, a střílím mnohem přesněji, úspěšněji. Je to pro mne záhadou.“

Nechytejte mne, prosím, v citaci Gábininých vět za slovíčko – ale smysl je přesně tento. Viz zdroj níže.

Tento psychologický jev už více než třicet let nejen že není záhadou, ale přednáší a procvičuje se v grubrovském školství již více než třicet let. Každé „děcko“, pokud na kurzu trošku dává pozor nebo trošku pozorně čte mé hlavní knížky, to zná; a touto znalostí převyšuje mnohé naše či zahraniční vědecké a univerzitní špičky, kteří kolem toho chodí jako kolem záhady a krčí rameny...

Každý můj normální dospělý absolvent kurzu či pozorný čtenář toto zužitkovává a zároveň se tím baví snad denně v komunikaci s jinými lidmi, při pracovní snaze o úspěch a osobní prosperitu.

Zjednodušeně a telegraficky: Jde o kverulanta a oponenta naších vědomých volních snah – o naše oponující podvědomí. Když na ně hodně vědomě tlačíme, tak Pan Podvědomí – devadesátiprocentní psychický ředitel našeho já – vrhá to naše já do situace opačné. Snížíme tlak – sníží se protitlak – a najednou všechno jde. Střely se trefí do všech terčů, uspějeme u zkoušky či konkurzu, zvládneme trému, rozmluvíme se plynně anglicky, ba porazíme (dámy) psychogenní neplodnost, zvládneme v konfliktu sebevědomého vzteklého nafoukance, zvládneme prokrastinaci, pochopíme princip placeba, talismanů, hypnózy, úspěšněji si namluvíme partnerku či partnera... a máme v kapse stovky, opravdu stovky dalších užitečností.

A jsou i další dva, ještě efektivnější postupy, jak vyzrát na naše oponující podvědomí...

Toto jsou prostě multimetody neboli psychovzorce (tedy – ta o opozici podvědomí je jen jedna z desítek již známých a v naší zemi vynalezených). Toto znamená jednou se naučit a v mnoha oblastech využít. (U metod je s učebními náklady a množstvím oblastí uplatnění 1 : 1, u multimetod 1 : mnoho.) Toto je prostě v informační psychologii stejný převrat jako v informační technologii přechod od papírových notesů k iphonům. Toto je high-tech know-how české provenience, kterým jsme mohli už dávno ohromit zbytek světa, pokud by nebylo malé české rovnostářské závistivosti. Pokud by nebylo partiček těch, kteří směli po maturitě studovat v denním studiu univerzitu a dělat oficiální vědecko-pedgagogickou kariéru... a kteří mají dnes v ruce otěže státních vzdělávacích penězotoků a s vražednou závistí shlížejí na toho, kdo takto studovat a vědecky publikovat nesměl, ale značně je ve výsledcích bádání převyšuje...

Toto je know-how, kterým jsme mohli naučit sebe i svět matematizovat psychologické komunikační problémy a výzvy, rozložit je na „prvočinitele“, změřit dosud tak vágní záležitosti jako manipulaci, konflikty, emoce, touhy, animozity, návyky, afekty... prostě vyšvihnout informační psychologii na takovou úroveň, kam se v posledních desetiletích vyšvihly informační technologie. A zlepšit náš zhoršující se svět.

Ale – nestalo se tak. Důvodů je řada – podívejte se aspoň na prohlášení signované řadou českých velmi důvěryhodných osobností zde a zde a zde.

Mohli jsme ohromit zbytek světa...

Nejúžasnější je však to ,že stále ještě můžeme...

Zdroj: Přímý přenos ze Světového poháru v biathlonu, Oslo, ČT sport, sobota 18. 3. 2017, 12:50 hod.

Autor: David Gruber | sobota 18.3.2017 14:39 | karma článku: 25.29 | přečteno: 1222x

Další články blogera

David Gruber

Má člověk v rukách mobil, nebo mobil ve svých pařátech člověka?

Kdo koho ovládá? Kdo komu poroučí? Vliv moderní komunikační techniky, internetu, mobilů na zblbnutí a snižování vzdělanosti lidí, na jejich stále větší roztěkaný neklid, se jeví čím dál zřetelněji.

22.9.2017 v 13:53 | Karma článku: 14.34 | Přečteno: 379 | Diskuse

David Gruber

Právo a povinnost – dvě strany mince chování a jednání člověka

„Člověk má právo dělat chyby a povinnost být za ně a za jejich důsledky zodpovědný.“ Tak zní sedmé pravidlo asertivity – velmi důležité. „Člověk má právo sám posuzovat své vlastní chování a pocity a být za ně zodpovědný.“

16.9.2017 v 13:29 | Karma článku: 20.37 | Přečteno: 537 | Diskuse

David Gruber

Macron má vizážistu za 26 tisíc Euro čtvrtletně

Tuto zprávu jsem slyšel včera ve zprávách Rádia Slovensko. Totiž – vždy, když jedu do jiného státu, tak si hned po překročení hranic naladím nějakou jeho rozhlasovou stanici. Marnotratnost novodobých papalášů...

26.8.2017 v 11:27 | Karma článku: 34.72 | Přečteno: 1713 | Diskuse

David Gruber

Resilience = lidé, buďte odolní, nenechejte se zblbnout

„Resilience je psychický proces zvládání nepříjemných podmínek (krizí) člověkem. Jedná se o psychickou odolnost, houževnatost jedince "navzdory osudu", navzdory biologickým, psychologickým a psychosociálním vývojovým rizikům....

20.8.2017 v 11:47 | Karma článku: 25.33 | Přečteno: 718 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Pomáhat a chránit

Kromě politiků jsou častým terčem lidové slovesné tvořivosti také policisté, a proto je v naší soutěži o hledání přiléhavého synonyma nemůžeme opominout.

23.9.2017 v 19:39 | Karma článku: 10.44 | Přečteno: 553 | Diskuse

Ivana Pavlisková

Náhradník

Mnozí to znáte. Někdo nemůže absolvovat nějaký program, který nejde zrušit, je zaplacený a je škoda ho nechat propadnout. Někdy to přímo kápne do noty a je z toho fajn „výlet“. A někdy? Škoda mluvit.

23.9.2017 v 18:48 | Karma článku: 13.93 | Přečteno: 325 | Diskuse

Jana Slaninová

Vůně drožďové pomazánky

Babička byla receptový experimentátor. Vždycky když dostala nový recept, šoupla si brýle na dálku na čelo, nasadila čtecí brýle a polohlasně luštila obsah. Takhle objevila třeba patizony.

23.9.2017 v 17:44 | Karma článku: 20.76 | Přečteno: 558 | Diskuse

Martin Mařák

Listy z Umwurfu

Umwurf si musíš najít sám, neboť k němu nevede žádná značená cesta, je prostě schovaný někde v hlubinách, či výšinách hor, uprostřed lesů, kde tě nebudou otravovat zástupy turistů a podobně.

23.9.2017 v 16:00 | Karma článku: 8.38 | Přečteno: 179 | Diskuse

Robert Brinda

Noční můra houbařů.

Kategorizuji houbaře: Takyhoubař - houbař - pan houbař - mykolog. Pan houbař by měl znát aspoň deset hub jedovatých a nejméně dvacet jedlých. Protože to splňuji, považuji se za pana houbaře. Občs mi ale zvědavost nedá a hledám:

23.9.2017 v 14:15 | Karma článku: 10.14 | Přečteno: 583 | Diskuse
Počet článků 216 Celková karma 25.42 Průměrná čtenost 2470

Zakladatel oboru "techniky duševní práce" neboli "beneopedie"(1984), který zahrnuje mj. všechny soft skills vyšší generace a témata rozvoje osobnosti. Zakladatel profese nezávislého lektora, konzultanta, kouče v naší zemi (1986). Autor více než 55 klasických papírových knih, jichž se jen na českém a slovenském trhu prodalo přes milion výtisků. Autor a moderátor čtyř televizních vzdělávacích seriálů. Autor řady e-knih a audioknih. Patří s nimi mezi nejúspěšnější spisovatele např. na portálu knihy.idnes.cz.

viz též www.gruber.cz

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.