Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Žádná záhada, milá skvělá Gábino – opozice podvědomí!

18. 03. 2017 14:39:11
„Neumím si to vysvětlit,“ pravila těsně po dnešním závodě v biathlonovém sprintu naše skvělá krásná Gabriela Koukalová. „Daleko méně se snažím, a střílím mnohem přesněji, úspěšněji. Je to pro mne záhadou.“

Nechytejte mne, prosím, v citaci Gábininých vět za slovíčko – ale smysl je přesně tento. Viz zdroj níže.

Tento psychologický jev už více než třicet let nejen že není záhadou, ale přednáší a procvičuje se v grubrovském školství již více než třicet let. Každé „děcko“, pokud na kurzu trošku dává pozor nebo trošku pozorně čte mé hlavní knížky, to zná; a touto znalostí převyšuje mnohé naše či zahraniční vědecké a univerzitní špičky, kteří kolem toho chodí jako kolem záhady a krčí rameny...

Každý můj normální dospělý absolvent kurzu či pozorný čtenář toto zužitkovává a zároveň se tím baví snad denně v komunikaci s jinými lidmi, při pracovní snaze o úspěch a osobní prosperitu.

Zjednodušeně a telegraficky: Jde o kverulanta a oponenta naších vědomých volních snah – o naše oponující podvědomí. Když na ně hodně vědomě tlačíme, tak Pan Podvědomí – devadesátiprocentní psychický ředitel našeho já – vrhá to naše já do situace opačné. Snížíme tlak – sníží se protitlak – a najednou všechno jde. Střely se trefí do všech terčů, uspějeme u zkoušky či konkurzu, zvládneme trému, rozmluvíme se plynně anglicky, ba porazíme (dámy) psychogenní neplodnost, zvládneme v konfliktu sebevědomého vzteklého nafoukance, zvládneme prokrastinaci, pochopíme princip placeba, talismanů, hypnózy, úspěšněji si namluvíme partnerku či partnera... a máme v kapse stovky, opravdu stovky dalších užitečností.

A jsou i další dva, ještě efektivnější postupy, jak vyzrát na naše oponující podvědomí...

Toto jsou prostě multimetody neboli psychovzorce (tedy – ta o opozici podvědomí je jen jedna z desítek již známých a v naší zemi vynalezených). Toto znamená jednou se naučit a v mnoha oblastech využít. (U metod je s učebními náklady a množstvím oblastí uplatnění 1 : 1, u multimetod 1 : mnoho.) Toto je prostě v informační psychologii stejný převrat jako v informační technologii přechod od papírových notesů k iphonům. Toto je high-tech know-how české provenience, kterým jsme mohli už dávno ohromit zbytek světa, pokud by nebylo malé české rovnostářské závistivosti. Pokud by nebylo partiček těch, kteří směli po maturitě studovat v denním studiu univerzitu a dělat oficiální vědecko-pedgagogickou kariéru... a kteří mají dnes v ruce otěže státních vzdělávacích penězotoků a s vražednou závistí shlížejí na toho, kdo takto studovat a vědecky publikovat nesměl, ale značně je ve výsledcích bádání převyšuje...

Toto je know-how, kterým jsme mohli naučit sebe i svět matematizovat psychologické komunikační problémy a výzvy, rozložit je na „prvočinitele“, změřit dosud tak vágní záležitosti jako manipulaci, konflikty, emoce, touhy, animozity, návyky, afekty... prostě vyšvihnout informační psychologii na takovou úroveň, kam se v posledních desetiletích vyšvihly informační technologie. A zlepšit náš zhoršující se svět.

Ale – nestalo se tak. Důvodů je řada – podívejte se aspoň na prohlášení signované řadou českých velmi důvěryhodných osobností zde a zde a zde.

Mohli jsme ohromit zbytek světa...

Nejúžasnější je však to ,že stále ještě můžeme...

Zdroj: Přímý přenos ze Světového poháru v biathlonu, Oslo, ČT sport, sobota 18. 3. 2017, 12:50 hod.

Autor: David Gruber | sobota 18.3.2017 14:39 | karma článku: 25.29 | přečteno: 1231x

Další články blogera

David Gruber

Hlubiny študákovy duše – písemka z matematiky 1939 – prezidentští kandidáti v roce 2017

Včerejší den se týkal studentů, televize Nova tedy měla o nich klasický film z roku 1939. Zajímalo mne, jaké příklady měli septimáni na závěrečnou písemku z matematiky. A co ty příklady vypovídají o úrovni vzdělanosti tehdy a dnes

18.11.2017 v 13:47 | Karma článku: 23.09 | Přečteno: 583 | Diskuse

David Gruber

Předpoklady úspěchu – na prezidenta i jinde. Topolánek?

Předpoklady úspěchu v politice, v byznysu i jinde... Dost se to prolíná. Narazil jsem na jeden moudrý souhrn vlastností, které by měla mít silná osobnost, aby svou sílu také zúročila do podoby prezidentské funkce.

7.11.2017 v 12:02 | Karma článku: 18.95 | Přečteno: 683 | Diskuse

David Gruber

Kolik je dnes asi v České televizi dr. Práskalů?

Z absurdit a průšvihů kolem nás v politice a společnosti jsme si uměli udělat legraci vždy náramným způsobem. Včera vyznamenaný Luděk Sobota mi opět oživil vzpomínku na svou životní scénku se Šimkem – na roli doktora Práskala...

29.10.2017 v 14:52 | Karma článku: 36.87 | Přečteno: 1981 | Diskuse

David Gruber

Čtyři dohody Toltéků – odvoďte si, zkontrolujte, opravte, rozšiřte a vylepšete

Jste potenciálně schopni se přistupovat k vědění o osobním rozvoji ne jako užaslí žáčci, ale jako zkušení profesoři, kteří vědí mnohem více, než se jim říká. Dá se tomu naučit překvapivě snadno.

26.10.2017 v 7:35 | Karma článku: 20.83 | Přečteno: 481 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Mirka Švarcová

Mí prarodiče jsou pašáci!

Procházím se po domě, je ve mně malá dušička, je mi úzko. V tom domě jsem strávila celé svoje dětství. Krásné dětství. S babi a dědou v líbánkách i hádkách, ale vždy s nimi byla ve finále velká legrace.

18.11.2017 v 15:37 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 105 | Diskuse

Pavel Vrba

Horor, co povstal z mlžného oparu.

K tomu, když si ještě pomyslím, že k tomu došlo vlastně díky mé vlastní iniciativě. Ach jo. Na druhou stranu, zase kdyby k tomu nedošlo, neuvědomil bych si, jaké existuje propojení mezi jízdou autem v mlze, úklidem a nákupem.

18.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 8.39 | Přečteno: 146 | Diskuse

David Gruber

Hlubiny študákovy duše – písemka z matematiky 1939 – prezidentští kandidáti v roce 2017

Včerejší den se týkal studentů, televize Nova tedy měla o nich klasický film z roku 1939. Zajímalo mne, jaké příklady měli septimáni na závěrečnou písemku z matematiky. A co ty příklady vypovídají o úrovni vzdělanosti tehdy a dnes

18.11.2017 v 13:47 | Karma článku: 23.09 | Přečteno: 583 | Diskuse

Jitka Štanclová

Výjimečný den

Jsou dny, které se vám zapíší do paměti a ponecháte si je tam uchované na celý život. Tak to cítím i já.

18.11.2017 v 10:42 | Karma článku: 14.05 | Přečteno: 213 | Diskuse

Helena Vlachová

Tak tohoto se bohdá snad nedožiji

Jedno se mi po Listopadu 1989 velmi nelíbí. A tím jsou rodiny. Přejímáme západní styl života, jenž se promítá i do rodin.

18.11.2017 v 10:19 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 477 | Diskuse
Počet článků 222 Celková karma 24.60 Průměrná čtenost 2431

Zakladatel oboru "techniky duševní práce" neboli "beneopedie"(1984), který zahrnuje mj. všechny soft skills vyšší generace a témata rozvoje osobnosti. Zakladatel profese nezávislého lektora, konzultanta, kouče v naší zemi (1986). Autor více než 55 klasických papírových knih, jichž se jen na českém a slovenském trhu prodalo přes milion výtisků. Autor a moderátor čtyř televizních vzdělávacích seriálů. Autor řady e-knih a audioknih. Patří s nimi mezi nejúspěšnější spisovatele např. na portálu knihy.idnes.cz.

viz též www.gruber.cz

Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.